nasze terapie

01

AKUPUNKTURA

Akupunktura to praca nad równowagą organizmu. Bez względu na jego wiek, płeć, przebyte choroby, w ciągu paru minut od nakłucia zmienia się przepływ energii, wywołując zmiany w samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Same igły nie leczą. One stymulują punkty akupunkturowe.

Dzięki temu wyrównują energię, usuwają blokady i dają szansę organizmowi by odzyskał umiejętność samoleczenia.

Każda terapia jest inna. W przypadku lekkich dolegliwości może trwać 3 miesiące. W poważnych chorobach przewlekłych wydłuża się nawet do 2–3 lat. Częstotliwość spotkań zależy zawsze od czasu, w jakim Twój organizm reaguje na terapię.

Podstawą naszej pracy są nie tylko nakłucia, ale też badanie pulsu.

To podstawowa technika diagnostyczna akupunkturzysty, umożliwia znalezienie przyczyny choroby. Ocena zmian 12 pozycji pulsu pozwala również ocenić, czy leczenie akupunkturą przynosi oczekiwane skutki. Akupunktura, wraz ze zmianą szkodliwych nawyków, otworzy przed Tobą możliwość powrotu do zdrowia, nawet w bardzo zaawansowanej chorobie.

02

FIZJOTERAPIA

Manualna terapia funkcjonalna

Zabiegi terapii manualnej są bezpieczną i całkowicie bezbolesną metodą rehabilitacji. Polegają na umiejętnym uruchomieniu połączeń stawowych poprzez pogłębianie ruchu rękami terapeuty. Dzięki odpowiednim pozycjom i technikom, w krótkim czasie osiąga się bardzo dobry efekt leczniczy – zniesienie dolegliwości bólowych oraz poprawę ruchomości danego odcinka kręgosłupa lub stawu obwodowego.

PNF - Terapia PNF przywraca utraconą funkcję ruchową organizmu. Stosujemy ją u pacjentów w schorzeniach i zaburzeniach ośrodkowego, obwodowego układu nerwowego (np. w porażeniach i niedowładach, zaburzeniach koordynacji), zespole bolesnego barku, stanach pourazowych, osłabieniu i zanikach mięśni, po endoprotezoplastyce stawów, w przewlekłych schorzeniach reumatycznych, Metoda sprawdza się bez względu na czas jaki upłynął od wystąpienia objawów. Terapia PNF jest bezbolesna. Opiera się na ćwiczeniach wykorzystujących silne odcinki ciała do odzyskania utraconych funkcji.

Terapia manualna wg Briana Mulligana - Nowatorskie podejście polegające m.in. na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Ćwiczenia stymulują mięśnie głębokie. Są całkowicie bezbolesne. Metoda polecana dla pacjentów z dysfunkcjami w obrębie stawów kręgosłupa, stawów obwodowych i z chorobą krążka międzykręgowego. Terapia manualna skutecznie leczy zawroty głowy oraz chroniczne stany bólowe narządów ruchu.

Kinesiology Taping - Metoda polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Jest on elastyczny, wodoodporny, przepuszczalny dla powietrza i hipoalergiczny. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem). Kinesiology Taping ma przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne. W zależności od sposobu i miejsca aplikacji, działą przeciwbólowo, odciążająco, normalizująco. Aplikacje kinesiology tapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje powierzchni stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry oraz poprawiają mikrokrążenie, aktywują procesy samoleczenia.

Klawiterapia (pinopresura) - punktów na ciele. Wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Uruchamia mechanizm samoleczenia. Szczególnie polecana osobom, którym nie pomaga medycyna zachodnia. Klawiterapia działa poprzez ucisk, który wywołuje narzędzie przypominające gwóźdź (klawik). Struktura skóry pozostaje nienaruszona. Wywołany jest impuls, który znosi "napięcia" ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

03

FIZJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wspomaganie rozwoju dzieci okresu noworodkowego w tym problemów laktacyjnych maluszka, wspieranie prawidłowego rozwoju w 1 roku życia dziecka, instruktaż prawidłowej pielęgnacji a także masaż Shantala. Problemy integracji sensorycznej, terapia wad postawy ciała, terapia skolioz i choroby Scheuermanna.

Zapraszamy
04

FIZJOTERAPIA KOBIECA

Przygotowanie fizjoterapeutyczne ciężarnej ma za zadanie optymalnie wspomóc organizm kobiety do aktywnego porodu naturalnego. Fizjoterapia położnicza obejmuje zatem, terapię dolegliwości bólowych charakterystycznych dla okresu ciąży, (m.in. rozejście mięśni brzucha, spojenia łonowego, niestabilność stawów krzyżowo-biodrowych) terapię wad postawy, terapię uroginekologiczną w nietrzymaniu moczu, kinesiology taping, dobór indywidualnych pozycji  do rodzenia i aktywności fizycznej.

Fizjoterapia poporodowa w reedukacji mięśniowo-powięziowej i powrocie do formy obejmuje ocenę stanu kobiety po porodzie/cięciu cesarskim, terapię blizn, reedukacje mięśni dna miednicy, terapię brzucha w rozejściu kresy białej, terapia bólu kręgosłupa i miednicy, terapia uroginekologiczna w obniżeniu narządów miednicy mniejszej, wspomaganie procesu laktacji, dostosowanie odpowiedniej aktywności fizycznej po porodzie.

Zapraszamy
05

TERAPIA WISCERALNA

Terapia wisceralna zwana także trzewną to manualna praca na narządach wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej.

Jest to metoda leczenia holistycznego skupiającą się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo - szkieletowym a narządami wewnętrznymi.

Wady postawy, operacje, zapalenia tkanek i narządów, upadki na plecy, nieprawidłowe trawienie lub stres emocjonalny często powodują  dysfunkcje narządów wewnętrznych.
W konsekwencji w podrażnionych narządach powstaje napięcie, które jest przenoszone na układ mięśniowo - szkieletowy.

Co można leczyć za pomocą technik wisceralnych ?
- przewlekłe i ostre bóle głowy i kręgosłupa
- specyficzne problemy przewodu pokarmowego np. zespół jelita drażliwego, nerwice żołądka itp.
- zespoły bólu rzutowanego
- zespoły pseudokorzeniowe np. „nietypowe rwy kulszowe”
- trudne i niespecyficzne bóle kręgosłupa
- niektóre bóle stawów obwodowych np. bioder i kolan
- stany po urazach komunikacyjnych
- nietrzymanie moczu i stolca
- zaparcia
- problemy obrzękowe i wysiękowe
- wspomaganie leczenia chorób układu oddechowego np. astmy

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij