nasi terapeuci

MICHAŁ RICHTER

Jestem lekarzem, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i dyplomowanym lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wykształcenie w tej dziedzinie zdobywałem w Chinach, Ustrii, Niemczech i Holandii. Staż kliniczny odbyłem w jednym z najlepszym Uniwersytetów w Chinach. Nieustająco zgłębiam tajemnice Klasycznej Akupunktury - wiedzy przekazywanej tylko i wyłącznie w formie przekazu ustnego.

Specjalizuję się w akupunkturze - jednym z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, służących zdrowiu. Od ponad dekady za jej pomocą pomagam pacjentom, również tym najmłodszym. Najważniejsza jest dla mnie rzetelna pogłębiona diagnostyka z pulsu przed, w trakcie i po zabiegu, która pozwala wytropić główną przyczynę problemu, a następnie czuwać nad reakcjami organizmu. Diagnostyka pulsu mówi mi o tym, jak optymalnie wspierać organizm pacjenta, by sam jak najlepiej mógł wykorzystać swój potencjał do zdrowienia. Każdego dnia z moim gabinecie pacjenci zmierzają ku zdrowiu. To, że mogę w tym procesie uczestniczyć, przynosi ogromną satysfakcję.

MONIKA NOWICKA

Jestem lekarzem-anestezjologiem związanym niegdyś z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Absolwentem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad dekady zajmuję się Akupunkturą.

W medycynie chińskiej anestezjolog to akupunkturzysta, który leczy ból. Także ten przewlekły. Nigdy nie odrzucałam jej jako metody zawodowej, jednak początkowo skłaniałam się ku rozwiązaniom zachodniej medycyny. Jakiś czas temu sama zachorowałam. Lekarze i rehabilitanci nie potrafili przynieść mi ulgi. Trafiłam w ręce skutecznego terapeuty Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Tak zaczęła się moja przygoda z akupunkturą.

Szybko okazało się, że Tradycyjna Medycyna Chińska to cały system doskonale uporządkowanej wiedzy. Otwarła przede mną nowe możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Dziś wykorzystuję akupunkturę w wielu zaburzeniach, znacznie wykraczających poza walkę z bólem. W praktyce wykorzystuję współpracę ze specjalistami stosującymi dietę, zioła, fizjoterapię i psychoterapię.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej lubię to, iż traktuje człowieka jako całość, nie dzieląc go na poszczególne tkanki i narządy.

ELŻBIETA BANASZCZYK

Wizje życia zawodowego zawsze wiązałam z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi.
Kierując się słowami pioniera fizjoterapii Clementa Tissota, iż: ''Ruch może zastąpić  wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu'', postanowiłam studiować fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W rozwoju wielu schorzeń układu ruchu biorą udział czynniki psychologiczne. Niestety typowe metody fizjoterapeutyczne nie leczą duszy ludzkiej w przeciwieństwie
do akupunktury. Ten dział Medycyny Chińskiej pozwala mi leczyć Pacjentów cierpiących z powodu wielorakich chorób, najczęściej wykraczających poza wskazania czysto fizjoterapeutyczne.
Badanie pulsu, które stało się dla mnie podstawową metodą diagnostyczną, pozwala dotrzeć do faktycznych przyczyn dolegliwości, z jakimi zgłaszają się Pacjenci.
Medycyna Chińska to nieodłączna część mojego życia osobistego i zawodowego.
Stosuję holistyczne podejście do drugiego człowieka, łącząc metody fizjoterapeutyczne z akupunkturą
i akupresurą.
"Kiedy Serce wolne jest od trosk, ciało może wszystko" San Simiao.
 

Wykształcenie I kursy doskonalące:

- Akademia Wychowania Fizycznego - Wydział Rehabilitacji Ruchowej

  (magister fizjoterapii)

- Akupunktura - szkolenia w Akademii Shifen

- Akupunktura - Acuart International School of Classical Acupuncture

- Facial Distorsion Model (EFDMA)

- KINETIC CONTROL L1+L2 Kręgosłup szyjny, bark+Master Class

   L1+L2 Kręgosłup lędzwiowy, biodro

- Suche Igłowanie (REHAINTEGRO)

- Kinesiotaping (KINESIOTAPING POLSKA)

- Hot Stone Massage

- Roczny Kurs Masażu (Studio Fit w Krakowie)

- Terapia wisceralna - Marcin Brzozowski

- Terapia czaszkowo - krzyżowa (IV moduły) - Justyna Sadowska

MARIUSZ KACZMARCZYK

Jestem fizjoterapeutą. Specjalizuję się w rehabilitacji ortopedycznej (m.in. zespoły bólowe kręgosłupa, stawów, głowy, stany pourazowe, uszkodzenia mięśni i wiązadeł, łokieć tenisisty i inne enzenopatie), oraz w rehabilitacji urologicznej (nietrzymanie moczu, pęcherz nadaktywny, przewlekłe zapalenie prostaty, choroba Peyroniego). Praca z ludźmi jest moją pasją i radością. Jestem entuzjastą holistycznego spojrzenia na człowieka. W swojej pracy wykorzystuję  najnowsze osiągnięcia zarówno z zakresu fizjoterapii, jak i medycyny naturalnej. Od lat rozwijam moje zainteresowanie Tradycyjną Medycyna Chińską. Ukończyłem kurs akupunktury dla fizjoterapeutów „Płaszcz ścięgnisto-mięśniowy”. Wiedzę tę pogłębiam obecnie na kursie Akupunktury Klasycznej.

ANNA SASS

Doceniam wielopłaszczyznowe działanie akupunktury klasycznej w dbaniu o dobrostan człowieka ponieważ, jako system diagnostyczno- terapeutyczny stwarza niewyobrażalne możliwości precyzyjnej pracy z różnymi zaburzeniami. Holistyczne podejście do człowieka przywraca i podtrzymuje zdrowie zarówno w aspekcie psychofizycznym i duchowym. W odzyskiwaniu równowagi zdrowotnej akupunktura jest samo wystarczającym systemem leczenia pacjenta, a ponadto uzupełnia konwencjonalne działania powszechnie stosowanych metod leczniczych. 

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunkach Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne, gdzie uzyskałam tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Nieustannie rozwijam się w Akupunkturze Klasycznej a szczególnym obszarem zgłębiania mojej wiedzy jest rozrodczość oraz wczesne wspomaganie noworodków.

Jestem też propagatorką fizjoterapii kobiecej, specjalistką w dziedzinie uroginekologii. Swoje początki fizjoterapii ukierunkowałam na pracę z dziećmi, jednak to problematyka związana z szeroko pojęta kobiecością okazała się być moją pasją i misją. Współpracuję z środowiskiem położniczym, przyczyniając się do polepszenia jakości opieki okołoporodowej i perinatologicznej.

 

WŁODZIMIERZ MORAWSKI

Jestem lekarzem, specjalistą kardiochirurgiem. Absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej i stypendystą Europejskiego Towarzystwa Kardio-torakochirurgicznego Radcliffe Hospital w Oksfordzie.

Wąska specjalizacja i spoglądanie na pacjenta wyłącznie jak na “jednostkę chorobową” przeszkadzało mi w pracy lekarza. Frustrację budził we mnie powszechny zwyczaj wypisywania leków, zastępujący poszukiwanie i usuwanie źródeł objawów chorobowych. Ignorowanie możliwości zwiększania odporności i witalności pacjenta.

Optymalnym dla pacjentów było według mnie połączenie osiągnięć medycyny zachodniej i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Gdy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała na swoich stronach wskazania do akupunktury, w szpitalach i poradniach całej Europy Zachodniej znalazło się miejsce dla terapeutów medycyny chińskiej. Zacząłem studiowanie teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Okazało się, że jest to niezwykle logiczny system wiedzy pozwalający bardzo precyzyjnie diagnozować zespoły chorobowe i skutecznie je leczyć. Dziś pracuję wyłącznie jako akupunkturzysta. A klasyczna akupunktura z pomocą różnych metod takich jak dieta, masaż, ćwiczenia fizyczne, zmienia życie pacjentów na lepsze.

MARIA MORAWSKA

Tradycyjna Medycyna Chińska to moja pasja od kiedy dzięki akupunkturze wyleczone zostały moje dolegliwości. Wiedza terapeuty wydawała mi się mistyczna. Rozpoczęłam jej studiowanie, zapisując się na kolejne kursy. Najpierw intensywne szkolenie podstawowe, potem kolejne, liczne kursy dla zawansowanych i w końcu dwuletni kurs akupunktury klasycznej w Holandii “Stems and Branches””

Klasyczna akupunktura to system naturalny i holistyczny. To wiele obrazów, które układają się w krajobraz. Tym krajobrazem jest stan psychofizyczny człowieka w kontekście czasu, uwarunkowań społecznych, wpływu otoczenia. Sposobów na odzyskanie równowagi fizycznej, psychicznej i energetycznej moich pacjentów szukam we wszystkich tych kontekstach. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij