ConveyThis

nasi terapeuci

MONIKA NOWICKA

Jestem lekarzem-anestezjologiem związanym niegdyś z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Absolwentem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad dekady zajmuję się Akupunkturą.

W medycynie chińskiej anestezjolog to akupunkturzysta, który leczy ból. Także ten przewlekły. Nigdy nie odrzucałam jej jako metody zawodowej, jednak początkowo skłaniałam się ku rozwiązaniom zachodniej medycyny. Jakiś czas temu sama zachorowałam. Lekarze i rehabilitanci nie potrafili przynieść mi ulgi. Trafiłam w ręce skutecznego terapeuty Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Tak zaczęła się moja przygoda z akupunkturą.

Szybko okazało się, że Tradycyjna Medycyna Chińska to cały system doskonale uporządkowanej wiedzy. Otwarła przede mną nowe możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Dziś wykorzystuję akupunkturę w wielu zaburzeniach, znacznie wykraczających poza walkę z bólem. W praktyce wykorzystuję współpracę ze specjalistami stosującymi dietę, zioła, fizjoterapię i psychoterapię.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej lubię to, iż traktuje człowieka jako całość, nie dzieląc go na poszczególne tkanki i narządy.

WŁODZIMIERZ MORAWSKI

Jestem lekarzem, specjalistą kardiochirurgiem. Absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej i stypendystą Europejskiego Towarzystwa Kardio-torakochirurgicznego Radcliffe Hospital w Oksfordzie.

Wąska specjalizacja i spoglądanie na pacjenta wyłącznie jak na “jednostkę chorobową” przeszkadzało mi w pracy lekarza. Frustrację budził we mnie powszechny zwyczaj wypisywania leków, zastępujący poszukiwanie i usuwanie źródeł objawów chorobowych. Ignorowanie możliwości zwiększania odporności i witalności pacjenta.

Optymalnym dla pacjentów było według mnie połączenie osiągnięć medycyny zachodniej i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Gdy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała na swoich stronach wskazania do akupunktury, w szpitalach i poradniach całej Europy Zachodniej znalazło się miejsce dla terapeutów medycyny chińskiej. Zacząłem studiowanie teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Okazało się, że jest to niezwykle logiczny system wiedzy pozwalający bardzo precyzyjnie diagnozować zespoły chorobowe i skutecznie je leczyć. Dziś pracuję wyłącznie jako akupunkturzysta. A klasyczna akupunktura z pomocą różnych metod takich jak dieta, masaż, ćwiczenia fizyczne, zmienia życie pacjentów na lepsze.

MARIA MORAWSKA

Tradycyjna Medycyna Chińska to moja pasja od kiedy dzięki akupunkturze wyleczone zostały moje dolegliwości. Wiedza terapeuty wydawała mi się mistyczna. Rozpoczęłam jej studiowanie, zapisując się na kolejne kursy. Najpierw intensywne szkolenie podstawowe, potem kolejne, liczne kursy dla zawansowanych i w końcu dwuletni kurs akupunktury klasycznej w Holandii “Stems and Branches””

Klasyczna akupunktura to system naturalny i holistyczny. To wiele obrazów, które układają się w krajobraz. Tym krajobrazem jest stan psychofizyczny człowieka w kontekście czasu, uwarunkowań społecznych, wpływu otoczenia. Sposobów na odzyskanie równowagi fizycznej, psychicznej i energetycznej moich pacjentów szukam we wszystkich tych kontekstach. 

MICHAŁ RICHTER

Jestem lekarzem, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i dyplomowanym lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wykształcenie w tej dziedzinie zdobywałem w Chinach, Ustrii, Niemczech i Holandii. Staż kliniczny odbyłem w jednym z najlepszym Uniwersytetów w Chinach. Nieustająco zgłębiam tajemnice Klasycznej Akupunktury - wiedzy przekazywanej tylko i wyłącznie w formie przekazu ustnego.

Specjalizuję się w akupunkturze - jednym z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, służących zdrowiu. Od ponad dekady za jej pomocą pomagam pacjentom, również tym najmłodszym. Najważniejsza jest dla mnie rzetelna pogłębiona diagnostyka z pulsu przed, w trakcie i po zabiegu, która pozwala wytropić główną przyczynę problemu, a następnie czuwać nad reakcjami organizmu. Diagnostyka pulsu mówi mi o tym, jak optymalnie wspierać organizm pacjenta, by sam jak najlepiej mógł wykorzystać swój potencjał do zdrowienia. Każdego dnia z moim gabinecie pacjenci zmierzają ku zdrowiu. To, że mogę w tym procesie uczestniczyć, przynosi ogromną satysfakcję.

IWONA JASIŃSKA

Refleksologia jest moją pasją od ponad dekady. Jestem wierna tej metodzie, ponieważ każdego dnia widzę, jak zmienia życie na lepsze. Refleksologii uczyłam się od mistrzów. Zwieńczeniem był dyplom Polskiego Instytutu Refleksologii, dyplom refleksologii twarzy i głowy w The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy, a także profesjonalny kurs japońskiego liftingu twarzy bez skalpela Kobido - jednej z najtrudniejszych na świecie technik masażu.

Refleksologia przynosi niemal natychmiastową poprawę samopoczucia, daje odprężenie, poprawia funkcjonowanie ciała i psychiki, usprawnia pracę umysłu i zwiększa koncentrację. Zapraszam Cię, jeśli odczuwasz zmęczenie lub zmagasz się z jakąś chorobą.

MARIUSZ KACZMARCZYK

Jestem fizjoterapeutą. Specjalizuję się w rehabilitacji ortopedycznej (m.in. zespoły bólowe kręgosłupa, stawów, głowy, stany pourazowe, uszkodzenia mięśni i wiązadeł, łokieć tenisisty i inne enzenopatie), oraz w rehabilitacji urologicznej (nietrzymanie moczu, pęcherz nadaktywny, przewlekłe zapalenie prostaty, choroba Peyroniego). Praca z ludźmi jest moją pasją i radością. Jestem entuzjastą holistycznego spojrzenia na człowieka. W swojej pracy wykorzystuję  najnowsze osiągnięcia zarówno z zakresu fizjoterapii, jak i medycyny naturalnej. Od lat rozwijam moje zainteresowanie Tradycyjną Medycyna Chińską. Ukończyłem kurs akupunktury dla fizjoterapeutów „Płaszcz ścięgnisto-mięśniowy”. Wiedzę tę pogłębiam obecnie na kursie Akupunktury Klasycznej.

ALEKSANDRA ŁYSY

Jestem konsultantem ajurwedy oraz instruktorem jogi i medytacji.

Prowadzę wykłady, konsultacje, zajęcia grupowe i indywidualne  w zakresie ajurwedy, jogi, pranayamy, medytacji, relaksacji.

Jestem osobą ciekawą życia, otwartą na stałe poznawanie nowych rzeczy i zmianę. Od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami leczenia. Jestem zafascynowana mechanizmami samoregulacji organizmu jak tylko stworzy mu się do tego odpowiednie warunki.

Ciągle szukam okazji do samorozwoju i wspierania w tym innych. Lubię być inspirowana i inspirować osoby z mojego otoczenia do podejmowania wysiłku w celu poprawy komfortu życia.

I tak,moje poszukiwania doprowadziły mnie do spotkania z Ajurwedą, która w niezwykły sposób zmieniła moje życie.

Ajurweda w dosłownym tłumaczeniu to wiedza o życiu - uczy w jaki sposób zachować harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, aby cieszyć się zdrowiem i długim, szczęśliwym życiem. W praktyce polega to na kierowaniu się zaleceniami medycyny ajurwedyjskiej. Hasła najlepiej oddające cele ajurwedy brzmią „utrzymać zdrowie  zdrowych i leczyć choroby chorych” oraz „pożywienie może być lekarstwem, ale lekarstwo nie może być pożywieniem”.

Ukończyłam podyplomowe studia w zakresie Ajurwedy, gdzie poznałam teoretyczne i praktyczne zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii człowieka, założenia dietetyki, zasady komponowania posiłków, jak również terapie olejowe oraz masaże ajurwedyjskie.

Od tego momentu rozpoczęła się przygoda konsultanta Ajurwedy.

Od wielu lat moją pasją jest również Joga, a zwłaszcza Joga Kundalini. To była miłość od pierwszego wejrzenia…. Po tym jak poczułam się po pierwszych zajęciach wiedziałam,  że TO JEST TO! Zdecydowałam się na profesjonalne dokształcenie się w tym zakresie.

I tak w roku 2018 ukończyłam studia podyplomowe w GWSH w Katowicach – Akademia Praktyków Jogi, gdzie poznałam teoretyczne i praktyczne aspekty związane z jogą – od asan, przez techniki oddechowe, medytację, relaksację przez zdrowy tryb życia i sposób odżywiania aż po aspekty filozoficzne, a nawet naukę podstaw sanskrytu.

Ukończyłam międzynarodowy kurs nauczycielski Jogi Kundalini Nauczyciel Ery Wodnika  i zdobyłam certyfikat zatwierdzony przez Kundalini Research Institute (KRI), który kwalifikuje nauczyciela do rejestracji jako członek International Kundalini Yoga Teachers Association (IKYTA). Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego Jogi Kundalini na poziomie II.

W międzyczasie, zafascynowana wpływem dźwięku na ludzie ciało i umysł, ukończyłam podstawowy i zaawansowany kurs masażu dźwiękiem.

DOROTA OPOZDA - CHMIELNIAK

Terapeuta oznacza dla mnie empatycznego i wspierającego towarzysza podróży przez życie, to ktoś, kto słucha bez przerywania, oceniania i udzielania rad, to osoba, która umiejętnie łączy wsparcie i stawia wyzwania. Pomaga w akceptowaniu prawdy o sobie, co z kolei pozwala na wprowadzanie koniecznych zmian… Zmiany te jednak budzą lęk i opór, chociażbyśmy ich bardzo pragnęli. 

W mojej praktyce staram się towarzyszyć pacjentom w ich podróży do zdrowia, holistycznie interpretując objawy choroby, gdyż są one najczęściej jedynie drogowskazami do źródła problemu, który chcemy wspólnie rozwiązać. Akupunktura klasyczna to skuteczne narzędzie, z którego korzystam. Z perspektywy pacjenta wydawać się może, że terapeuta niewiele robi, nakłucie jednego do trzech punktów nie może przecież tak po prostu pomóc, zmian często nie widać na pierwszy rzut oka. Z czasem jednak okazuje się, że wszelkiego rodzaju ból, jakkolwiek by się w nas nie zakamuflował znika, a na twarzy pacjenta coraz częściej pojawia się uśmiech.

Kurs Akupunktury Klasycznej pod przewodnictwem Michała Richtera odbyłam w Shifen. Aktualnie wiedzę swoją pogłębiam na kursie Energetyki Punktów Akupunkturowych, który prowadzi Tae Hunn Lee. Na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyłam studia medyczne, a następnie kontynuowałam naukę specjalizując się w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Doświadczenie w tym zakresie dodatkowo utwierdziło mnie w przekonaniu, że na człowieka trzeba patrzeć w całości, a za słowami Olgi Tokarczuk, również z czułością. 

ANNA SASS

 

ELŻBIETA BANASZCZYK

Wizje życia zawodowego zawsze wiązałam z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi.
Kierując się słowami pioniera fizjoterapii Clementa Tissota, iż: ''Ruch może zastąpić  wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu'', postanowiłam studiować fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W rozwoju wielu schorzeń układu ruchu biorą udział czynniki psychologiczne. Niestety typowe metody fizjoterapeutyczne nie leczą duszy ludzkiej w przeciwieństwie
do akupunktury. Ten dział Medycyny Chińskiej pozwala mi leczyć Pacjentów cierpiących z powodu wielorakich chorób, najczęściej wykraczających poza wskazania czysto fizjoterapeutyczne.
Badanie pulsu, które stało się dla mnie podstawową metodą diagnostyczną, pozwala dotrzeć do faktycznych przyczyn dolegliwości, z jakimi zgłaszają się Pacjenci.
Medycyna Chińska to nieodłączna część mojego życia osobistego i zawodowego.
Stosuję holistyczne podejście do drugiego człowieka, łącząc metody fizjoterapeutyczne z akupunkturą
i akupresurą.
"Kiedy Serce wolne jest od trosk, ciało może wszystko" San Simiao.
 

Wykształcenie I kursy doskonalące:

- Akademia Wychowania Fizycznego - Wydział Rehabilitacji Ruchowej

  (magister fizjoterapii)

- Akupunktura - szkolenia w Akademii Shifen

- Akupunktura - Acuart International School of Classical Acupuncture

- Facial Distorsion Model (EFDMA)

- KINETIC CONTROL L1+L2 Kręgosłup szyjny, bark+Master Class

   L1+L2 Kręgosłup lędzwiowy, biodro

- Suche Igłowanie (REHAINTEGRO)

- Kinesiotaping (KINESIOTAPING POLSKA)

- Hot Stone Massage

- Roczny Kurs Masażu (Studio Fit w Krakowie)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij