AKTUALNOŚCI

SZKOLENIE DLA PROFESJONALISTÓW
27 wrzesnia 2020

PŁASZCZ ŚCIĘGNISTO-MIĘŚNIOWY

Miejsce: Bydgoszcz
Inwestycja: 700 zł

Szkolenie prowadzi:
Michał Richter - Terapeuta akupunktury SHIFEN

Szczegóły --> http://www.shifen.pl/szkolenia/5/plaszcz-sciegnisto-miesniowy

Narzędzia diagnostyczne stosowane przez akupunkturzystów pozwalają określić lokalizację oraz charakter przyczyny bólu i go wyeliminować.

Jeden dzień warsztatów wyposaży Cię w praktyczną wiedzę i umożliwi natychmiastowe wykorzystanie stymulacji punktów akupunkturowych.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób nieznających akupunktury, a zajmujących sie terapią ukłądu ruchu, jak i dla praktykujących już akupunkturzystów.

Stymulacja (akupresura – ucisk, akupunktura – nakłucie igłą) odpowiednich punktów:
przywraca prawidłową funkcję kanałów energetycznych,
przywraca prawidłowy przepływ energii,
powoduje lepsze ukrwienie danego rejonu,
poprawia jego funkcje,
zmniejsza dolegliwości pacjenta – przede wszystkim bólowe.

Meridiany (kanały przepływu energii) tworzą bardzo rozgałęzioną sieć dystrybucji energii w organizmie. Meridiany ścięgnisto-mięśniowe są jej częścią i odpowiadają za prawidłową dystrybucję krwi (czyli energii) w obrębie układu ruchu.

U pacjentów z zaburzeniami układu ruchu (najczęściej z towarzyszącym bólem) z całą pewnością możemy stwierdzić zaburzenie właśnie systemu meridianów ścięgnisto- mięśniowych (TMM). Ich diagnostyka opiera się na analizie lokalizacji dyskomfortu i jego korelacji z konkretnym ruchem. Ból, niezależnie od charakteru i przyczyny, nie jest chorobą tylko objawem wskazującym niedomaganie ludzkiego organizmu.

12 meridianów ścięgnisto-mięśniowych tworzy swego rodzaju „płaszcz” okrywający nasze ciało.

Technika jest prosta, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i terapii.

Więcej o fizjologii i patologii TMM na grupie fizjoterapeutów, absolwentów szkolenia:

https://www.facebook.com/groups/1051920488236238/?fref=ts

 Harmonogram:
Krótki wstęp do medycyny chińskiej i akupunktury;
Sieć przestrzenna meridianów (meridiany główne, dywergentne, łączące podłużne,poprzeczne, ścięgnisto – mięśniowe) i ich korelacja z poszczególnymi strukturami i funkcjami układu ruchu oraz narządami wewnętrznymi;
Szczegółowe omówienie meridianów ścięgnisto mięśniowych: fizjologia (odżywianie, nawilżanie, oczyszczanie tkanek), patologia przejawiająca się jako dyskomfort, napięcie, ból, ograniczenie ruchomości, diagnostyka różnicowa: lokalizacja objawu, ocena ruchomości;
Akupunktura, akupresura, związanych z meridianami scięgnisto mięśniowymi – proste techniki stymulacji punktów akupunkturowych umożliwiające poprawę ich pracy, co w znaczący sposób zmniejsza odczuwanie dolegliwości w ciągu kilku minut;
Zajęcia kliniczne z pacjentami.

«    powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij